з останніми подіями і новинами нашого закладу можна також ознайомитися

на нашій сторінці у Facebok

« Мова- це серце народу»

Рідна мова – це музика й малювання душі людської. Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідне слово, яке всмоктується із молоком матері – важливий фактор в житті людини, що дозволяє кожному усвідомити свою приналежність до свого народу, головний чинник розвитку країни в сучасному світі!

До відзначення Міжнародного дня  рідної мови долучилися і вихованці центру. Барвисте розмаїття вишиванок створило піднесений настрій. Під час виховного заходу, що пройшов під гаслом « Мова- це серце народу», діти дізналися про становлення цього свята, про актуальність його сьогодні. Учні поглибили свої знання про рідну мову, її місце серед інших мов світу, а також ознайомилися із шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян України. Захід був підпорядкований єдиній виховній меті: шанувати, розвивати, українське слово, дбати про красу і багатство української мови.

       

« Я і ти –ми єдині в нашій рідній Україні »

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі.

   День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря,             як  велике державне свято – день Соборності України.

Соборність України – це результат тривалої боротьби українського народу за свою свободу та незалежність. І подвиги героїв України ХХІ століття доводять, що за 100 років бажання українців жити в соборній незалежній  Україні тільки укріпилося. Це бажання, яке тече по жилах нових поколінь українців, обов’язково допоможе їм вирости гідними громадянами своєї держави.

21 січня в закладі відбувся виховний захід «Я і ти –ми єдині в нашій рідній Україні». Учні поглибили знання про історію виникнення свята; ознайомилися з подіями, які відбувалися в різні роки і століття 22 січня та цікавими фактами про Україну; працювали над практичними завданнями, де відшукували слова пов’язані з Днем Соборності України, розшифровували анаграми.

Кульмінацією заходу стало проведення флешмобу: «Живий ланцюг єднання», де учні взялися за руки і створили нерозривний,  символічний ланцюг єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу, виражаючи єдність українського народу, та виконали пісню «Боже великий, єдиний!  Нам Україну храни…»

          

 

Виховання статевої культури у підлітків

   На виховному заході, який відбувся 19 січня з учнями ІІ групи ПТН,  практичний психолог Кучер Ю.В. та майстер виробничого навчання Смоліна О.А. провели бесіду з  підлітками про статеву етику, естетику та гігієну, культуру статевих відносин, любов та сімейне життя. Формували в учнів знання про фізіологічні особливості організму, морально- етичні норми і стосунки між підлітками.

          Учням наголосили, що суть статевого виховання зводиться до того, щоб підготувати  до дорослого життя здорових чоловіків та жінок, здатних адекватно усвідомлювати свої фізичні і психологічні особливості, встановлювати нормальні відносини з людьми своєї та протилежної статі у всіх сферах життя, реалізовувати свої потреби у відповідності з існуючими в суспільстві моральними та етичними нормами. У кінцевому рахунку, це означає виховання емоційно зрілої особистості.

             

        

            Чарівний дух колядок та щедрівок

                                                                                                                                                              Хай за вікном хурделиця  злиться  а нам співати і радіти,

Горить ялинка у світлиці з Різдвом Христовим  любі діти.

Дніпро обняв дзвінкі Карпати  а в хаті вже кутя і сіно

Дозвольте заколядувати!  З Різдвом Христовим Україно!

Цими величальними словами гарної колядки розпочалося різдвяно-новорічне дійство в  Таращанському навчально – реабілітаційному центрі, яке святкували  14 січня 2022 року. У  виконанні педагогів ансамблю «Калинонька» прозвучали колядки та щедрівки.

Біля новорічної ялинки лунали дзвінкоголосі вітання-віншування, від яких на душі ставало тепло і радісно.

Радісно-метушливі Різдвяні свята, огорнуті родинним затишком, пахощами ялинки, сіна, куті, свіжого хліба й зими,  навіяли  нам свою лагідно-теплу мелодію, що ніби повисла в повітрі, наповнюючи наші душі.

На свято з подарунками  завітав священник монастиря Царственних мучеників с. Кислівка протоієрей Сергій Наприклад. Він  привітав усю шкільну родину з Новорічно-Різдвяними святами,  побажав  мирного неба та всіляких гараздів у Новому році.

Саме цей захід допоміг нам пригадати традиції святкування, та зберегти пам'ять про наше минуле.

Щиро дякуємо за гарний настрій подарований митцями. Підтримуйте та передавайте з покоління в покоління українські традиції нашого народу, щоб сила духовного піднесення, Віра в Бога і його сина торкнулася кожної душі.

         

 

                                       «Україна – територія Гідності та Свободи»

Нас ніколи ніхто не здолає. Ми тут вільні,

Царям не вклонимось, ми ніколи їм не підкоримось!

Бо нам воля дорожча золота наше слово б’є краще молота.

Я і ти – це велика сила,  я і ти – це є Україна.

Час… У кожного із нас із ним свої рахунки, а у України – особливі: більше 350-ти років боротьби за Незалежність! І ось XXI ст. Вибух непокори і гідності проти тих, хто ціною брехні і хворих амбіцій хотів повернути Україну назад в рабство. Та воля людей і прагнення до цивілізованого людського життя перемагає. Пророчі слова Т.Г.Шевченка підняли тих, хто ціною власного життя залишиться в пам’яті українського народу як герої «Небесної сотні» та воїни, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави. Українсь-кий народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, що спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

 Вшанувати їх подвиг і самопожертву зібралися  учні  та педагоги центру  на  виховний захід: «День гідності і свободи», який  відбувся  18  листопада 2021 року. За допомогою інтерактивних технічних засобів діти мали можливість побачити все те, з чого розпочинались події, які сколихнули весь світ..

Пам'ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання. Побажали рідній Вітчизні добра, миру, безпеки, процвітання, щастя. Взяли  участь у загальношкільному фото-флешмобі «Україна – територія Гідності та Свободи». 

Ми вдячні всім, хто ризикує усім заради одного – свободи. Ми зобов’язані шанувати всіх. Герої є! І пам'ять про них залишається не в кам’яних пам’ятниках, а в свідомості людей і в наших серцях.

 Слава Україні! Героям Слава!

    

Тиждень фінансової грамотності

Нажити багато грошей – хоробрість,

Зберегти їх – мудрість,

А вміло витратити – мистецтво.

Бертольд Авербах

Активно і успішно пройшов тиждень фінансової грамотності для вихованців Таращанського навчально-реабілітаційного центру з 15 по 19 листопада.

Одним із основних завдань Всеукраїнського Тижня фінансової грамотності та Всесвітнього дня заощаджень є підвищення фінансової грамотності дітей,       особливо дітей з особливими освітніми потребами. Впродовж тижня  відбулися  заходи, які дали можливість поглибити знання учнів з фінансової грамотності.     Діти дізналися про історію виникнення та походження грошей,  про такі поняття як економіка, гроші, товари та послуги,  сімейний бюджет, потреби, а також   вчилися  розвивати економічне мислення та навички.

Особливо плідним пройшов тиждень для учнів 10-х класів та ПТН, під керівництвом вихователя Кустовської Н.А., де вони ознайомились із поняттям   сімейний бюджет, його складом та роллю у житті кожного громадянина. На виховній годині «Вміння правильно розпоряджатися заощадженнями» учні вчилися   як раціонально використовувати заощадження, як правильно розприділяти доходи, щоб задовольняти свої витрати. Всі  із  задоволенням виконували   різноманітні  економічні завдання, складали бюджет своєї родини, розв’язували задачі та вчилися заощаджувати власні кошти.

 

«В джерелах слова – душі криниця, рідна мова – як чарівниця» 

Ми українці. Живемо у вільній і незалежній державі - Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова у нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа українського народу.

         Традиційно,  в листопаді  проходить низка заходів, приурочених до відзначення  Дня української писемності і мови. От і в цьому році з 8 по 13 листопада в центрі проходив тиждень мови «Українська мова – державна мова України».

Найрізноманітніші заходи тривали упродовж всього тижня. Це і конкурси, й  виставки, і просто змагання, класні години, а також цікаві уроки про скарби рідного слова.

Цього року програма предметного тижня була досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Красу і велич українського слова опоетизували  Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Василь Симоненко та багато інших славних синів і дочок України. Вони були переконані, що без мови немає нації, а без нації – держави.

Тому потрібно пам’ятати, що любов до своєї Батьківщини починається з любові до рідної мови.

         

«Мова єднає всіх»

Рідна мова… Вона починається з маминої колискової та батьківської поради, з любові, з пісні, з казки.  Мова поєднує в собі весь світ, який переповнений чарівністю та дивом, вона об’єднує нас. І в кожного народу вона своя, а в нас – українська!

 До дня української писемності та мови з учнями 6 – б класу (вихователь Лациба О.М.) проведено інтелектуальну гру «Знавець рідної мови». Під час гри діти застосовували знання набуті на уроках української мови  на практиці: читали прислів’я, відгадували загадки-жарти, вправлялися в завданні «Перестав літери», «Назви одним словом». В класі панувала атмосфера доброзичливості та дружби. Діти зрозуміли, яка ж наша українська мова дорога нам і рідна, неповторна і незламна, барвиста і квітуча, співуча і мелодійна.

Ми віримо в те, що не зміліє ріка нашої мови ніколи, і на українській Землі запанує мир і спокій.

Чи ідеш ти міською дорогою,

А чи стежкою на селі,

Говори українською мовою,

Бо живеш ти на рідній землі.

     

 

"Українська мова - державна мова України"

         Українська мова мов кринична вода, яку черпаємо тисячоліттями, пізнаючи її глибинні джерела, а їй немає ні кінця, ні краю.

         9 листопада учні та працівники Таращанського навчально- реабілітаційного центру відзначили День української мови та писемності. Стало доброю традицією в нашому закладі відзначати цей день написанням Всеукраїнського диктанту національної єдності, який в 2021 році проходив під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

         Текст цьогорічного диктанту був написаний письменником Юрієм Андруховичем на тему: «Природа і соціальна дистанція» під назвою «Слідом за пам’яттю».

         Під час написання диктанту, учасники мали змогу відчути всю красу і велич природи рідного краю, помилуватися її творінням.  

         В цьому році до написання диктанту, крім педагогів, долучилися і інші працівники закладу. 

         На підтримку всеукраїнської акції учні 6 - 10 класів також написали диктант  «Наша мова - калинова». 

         Шануймо рідну мову - дорогоцінний скарб, духовну спадщину та передаваймо її майбутнім поколінням!

    

 

Бібліотека – храм мудрості і науки

                Вже вересень відходить від причалу,  на крилах літо понесли лелеки,

 А в нас сьогодні професійне свято,  у нас, працівників бібліотеки.

Бібліотека - добрий чарівник, а книги - найкраще, що знає людина. В них джерело думки, знань і добра.

Сьогодні до бібліотеки центру завітали вихованці 6 – А класу разом з вихователем Хаян В.М.  Бібліотекар Гаврилюк Л.Г. провела екскурсію, під час якої розповіла учням що таке бібліотека, познайомила з книжками, журналами, показала читальний зал, де можна почитати, помалювати, та просто відпочити. Зацікавили учнів книжкові полички «Світлішає на світі, коли читають діти», «До казкової країни, на книжкові іменини», «Мої улюблені книги», «Розум ніби струмок висихає, якщо випустити книгу із рук». А потім всі дружно слухали розповідь Віри Миколаївни «По сторінках улюблених книжок», провели літературну хвилину-перлину «Бібліотека – для душі аптека», гралися в гру «Бібліотека – книжчин дім».

            

 

«Учителю, ти в серці назавжди! В осінніх барвах і духмяних квітах!»  

  

    Всі ми з нетерпінням  чекаємо прихід величавої і чарівної красуні-осені, яка дивує нас своїми барвами. А вже через місяць її господарювання ми збираємо  дарунки і проводимо свято квітів.

   Вже доброю традицією стало проведення такого свята в нашому закладі. Не виключенням став і цей навчальний рік. 29 вересня   відбулася виставка квітів та композицій під гаслом у якій взяли участь не лише учні, а й  педагоги. 

  Пишнобарвні осінні букети з найрізноманітніших квітів і написів заповнили фойє школи своїм неповторним ароматом та усмішками і насолодою учнів та працівників закладу.

 Цьогорічне квіткове розмаїття  підкорило всіх своєю винахідливістю, оригінальністю, патріотизмом. Всі діти разом з педагогами проявили   фантазію і талановитість, а композиції виглядали  як справжній витвір мистецтва.

 

«Лети, наш голубок – символ миру, добра та світла»

Традиційно, 21 вересня, в Україні та в усьому світі  відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета. Адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.

З нагоди Дня миру у Таращанському навчально –реабілітаційному центрі  відбулася шкільна лінійка.  Діти власноруч виготовили  паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації.  До кожного паперового голуба прикріпили свої  листи, в яких бажали усім людям здоров’я, а також висловили прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими. Символічними голубами вони подякували нашим воїнам за мирне небо над головою, за можливість щодня прокидатися і бачити сонце.

Посмішки на обличчях, радість в серцях дітей, педагогів, вселили надію на впевненість в тому, що  в Україні та в усьому світі не буде місця війнам.

              Педагог-організатор Величко О. І. запевнила, що   це свято покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Адже найбільше у світі щастя – це МИР.

 

Ми не забудемо тебе, Тарасе

Живе кобзар у пам’яті народу

Живуть його слова, і мрії, і думки

Хоч зазнавав великі перешкоди

Та спадщина його сягла віки. 

         

Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка відоме в усьому світі як ім’я людини, яка віддала своє життя боротьбі за свободу народу.

         З 9 по 14 березня в нашому закладі пройшов тиждень пам’яті Т.Г.Шевченка «Ми не забудемо тебе, Тарасе».

       Протягом даного часу було проведено багато цікавих і сучасних заходів, під час яких діти пізнавали глибини шевченківського слова і мудрості. Вчителі закладу провели тематичний урок «Вшановуємо Великого Кобзаря», години-спілкування «Палахкотить, як свічка, праведна душа поета»,   уроки - презентації життя і творчості поета - художника, інформаційні п’ятихвилинки «П’ять хвилин з Шевченком». Вихователями та класними керівниками проведено виховні години присвячені Кобзарю. В бібліотеці відбулася тематична виставка художньої літератури, бібліотечний урок «І оживе добра слава, слава України». Учні брали активну участь в конкурсі дитячих малюнків до творів Шевченка та конкурсі на краще прочитаний вірш великого Кобзаря.

         Минуло багато років від дня народження славного сина українського народу, але й тепер його слово живе поміж нами. Шевченко для нас живий і сучасний, він необхідний людям, а його пророчі рядки співзвучні сьогоденню.

  

&n